Letní a zimní aktivity: Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, Krkonoše

Krkonoše

Krkonoše jsou nejznámějším, nejvyšším a nejnavštěvovanějším pohořím v České republice.
Hora Sněžka je nejvyšším bodem země. Krkonoše byly již v roce 1963 vyhlášeny národním parkem o od roku 1992 jsou na seznamu biosférických rezervací UNESCO.
V zimní sezóně jsou Krkonoše nejvyhledávanější oblastí v Čechách díky svým kvalitním a pestrým podmínkám pro sjezdové lyžování a rozsáhlé síti běžeckých tratí. Naopak v létě jsou Krkonoše oblíbeným cílem turistiky a cykloturistiky, v regionu naleznete desítky upravovaných a dobře značených cyklostezek.

Velká Úpa a Pec pod Sněžkou – zima a léto

Lyžařské areály a snowpark

Zábavní parky a lanová dráha Sněžka

 • Relaxpark – Pec pod Sněžkou (bobová dráha, monkey park, skluzavky, trampolíny, jízda na kladce...)
 • Happy Hill – Pec pod Sněžkou (Monkey park, lyžařská škola, půjčovna vybavení, poznávací výlety, akce...)
 • Lanová dráha Sněžka – Pec pod Sněžkou – převýšení více než 680 m během necelé půlhodiny

Tipy na výlet – Pec pod sněžkou a okolí

 • Hora Sněžka – na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastějším výchozím bodem je Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky (s přestupní stanicí na Růžové hoře). Z vrcholu Sněžky se pak můžete vydat na kratší túry, sejít zpět do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova Mlýna.
 • Obří Důl – údolí ledovcového původu s morénami, kary (Úpská jáma, Velká a Malá Studniční jáma), roklemi, vodopády, lavinovými svahy a lučními enklávami, vzácnými květinami a hmyzem. Zvláště biologicky cenné území je Krakonošova zahrádka.
  Důlní dílo Kovárna – tajemná jeskyně v Obřím dole Vás zavede do podzemí hory Sněžky – 250 m důlních prostor, kde si lze prohlédnout funkční repliky historických důlních zařízení a na vlastní kůži si vyzkoušet práci středověkých havířů.
 • Luční bouda – výlet na největší a nejstarší horskou boudu na hřebeni Krkonoš, v zimě na běžkách, v létě pěšky. Luční bouda leží v úctyhodné nadmořské výšce 1 410 m. n. m. a má více než 300-letou historii. Nachází se na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku.
 • Malá Úpa – romantická a tichá osada s horským dřevěným kostelíkem, kde si budete připadat jako na konci světa.
 • Janské Lázně – nabízí úchvatnou polohu na úpatí Černé hory. Dopřejte si zdejší koupele a masáže. Je tu také koupaliště a lanové centrum. V zimě tu najdete kvalitní lyžařský areál a běžecké tratě. V létě zase využívají turisté kabinkovou lanovku na Černou horu s rozhlednou nebo pěší a cykloturistické trasy.
 • Rozhledna na Hnědém vrchu – nejvyšší rozhledna v Krkonoších, měří téměř 31 metrů. Až k rozhledně vede lanovka od Pece pod Sněžkou. Z rozhledny je nádherně viditelné panorama hlavního krkonošského hřebene.
 • Naučná stezky Rýchory – má 10 zastávek, prochází nejcennějšími partiemi Krkonošského národního parku (KRNAP) – I. a II. zónou. Trasa je vedena po turisticky značených cestách a vede od vyhlídky Maxovka s odbočkou k Rýchorské studánce směrem ke křižovatce cest Kutná na Dvorský les a vrací se nad Sněžnými Domky zpět.
 • Vycházková trasa Vlčí jáma – pojmenovaná podle dokonale vymodelovaného ledovcového karu Vlčí jáma, Vám představí přírodní, stavební a historické zajímavosti západní části horského města Pece pod Sněžkou.
 • Dědictví doby ledové aneb Přeshraniční naučná stezka – vede I. zónou KRNAP a KPN, tedy nejcennějšími partiemi Krkonoš. Stezka měří cca 9 km a je možné se na ní napojit v kterémkoliv místě.

Aktuality

19. 11. 2019

Rekreační poplatek

Vážení hosté .

S  platností od 1.1. 2020 bude dle místní vyhlášky pobírán rekreační poplatek od osoby /den ve  výši 20 Kč .  Jak jsme vás informovali dříve  nebyl zahrnut v  ceně  pobytu, jelikož jsme neznali jeho  výši .