Letní a zimní aktivity: Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, Krkonoše

Krkonoše

Krkonoše jsou nejznámějším, nejvyšším a nejnavštěvovanějším pohořím v České republice.
Hora Sněžka je nejvyšším bodem země. Krkonoše byly již v roce 1963 vyhlášeny národním parkem o od roku 1992 jsou na seznamu biosférických rezervací UNESCO.
V zimní sezóně jsou Krkonoše nejvyhledávanější oblastí v Čechách díky svým kvalitním a pestrým podmínkám pro sjezdové lyžování a rozsáhlé síti běžeckých tratí. Naopak v létě jsou Krkonoše oblíbeným cílem turistiky a cykloturistiky, v regionu naleznete desítky upravovaných a dobře značených cyklostezek.

Velká Úpa a Pec pod Sněžkou – zima a léto

Lyžařské areály a snowpark

Zábavní parky a lanová dráha Sněžka

 • Relaxpark – Pec pod Sněžkou (bobová dráha, monkey park, skluzavky, trampolíny, jízda na kladce...)
 • Happy Hill – Pec pod Sněžkou (Monkey park, lyžařská škola, půjčovna vybavení, poznávací výlety, akce...)
 • Lanová dráha Sněžka – Pec pod Sněžkou – převýšení více než 680 m během necelé půlhodiny

Tipy na výlet – Pec pod sněžkou a okolí

 • Hora Sněžka – na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastějším výchozím bodem je Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky (s přestupní stanicí na Růžové hoře). Z vrcholu Sněžky se pak můžete vydat na kratší túry, sejít zpět do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova Mlýna.
 • Obří Důl – údolí ledovcového původu s morénami, kary (Úpská jáma, Velká a Malá Studniční jáma), roklemi, vodopády, lavinovými svahy a lučními enklávami, vzácnými květinami a hmyzem. Zvláště biologicky cenné území je Krakonošova zahrádka.
  Důlní dílo Kovárna – tajemná jeskyně v Obřím dole Vás zavede do podzemí hory Sněžky – 250 m důlních prostor, kde si lze prohlédnout funkční repliky historických důlních zařízení a na vlastní kůži si vyzkoušet práci středověkých havířů.
 • Luční bouda – výlet na největší a nejstarší horskou boudu na hřebeni Krkonoš, v zimě na běžkách, v létě pěšky. Luční bouda leží v úctyhodné nadmořské výšce 1 410 m. n. m. a má více než 300-letou historii. Nachází se na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku.
 • Malá Úpa – romantická a tichá osada s horským dřevěným kostelíkem, kde si budete připadat jako na konci světa.
 • Janské Lázně – nabízí úchvatnou polohu na úpatí Černé hory. Dopřejte si zdejší koupele a masáže. Je tu také koupaliště a lanové centrum. V zimě tu najdete kvalitní lyžařský areál a běžecké tratě. V létě zase využívají turisté kabinkovou lanovku na Černou horu s rozhlednou nebo pěší a cykloturistické trasy.
 • Rozhledna na Hnědém vrchu – nejvyšší rozhledna v Krkonoších, měří téměř 31 metrů. Až k rozhledně vede lanovka od Pece pod Sněžkou. Z rozhledny je nádherně viditelné panorama hlavního krkonošského hřebene.
 • Naučná stezky Rýchory – má 10 zastávek, prochází nejcennějšími partiemi Krkonošského národního parku (KRNAP) – I. a II. zónou. Trasa je vedena po turisticky značených cestách a vede od vyhlídky Maxovka s odbočkou k Rýchorské studánce směrem ke křižovatce cest Kutná na Dvorský les a vrací se nad Sněžnými Domky zpět.
 • Vycházková trasa Vlčí jáma – pojmenovaná podle dokonale vymodelovaného ledovcového karu Vlčí jáma, Vám představí přírodní, stavební a historické zajímavosti západní části horského města Pece pod Sněžkou.
 • Dědictví doby ledové aneb Přeshraniční naučná stezka – vede I. zónou KRNAP a KPN, tedy nejcennějšími partiemi Krkonoš. Stezka měří cca 9 km a je možné se na ní napojit v kterémkoliv místě.

Aktuality

16. 8. 2017

Provoz Pensionu

Vážení naši  klienti . Náš  pension bude v  provozu od 24.12. 2017 do  18.3.2018.  dále pak od 1.5. do 2.9. 2018   . Děkujeme za  pochopení . 

13. 3. 2017

Nové apartmány

Na sezonu 2017-2018  pro  vás  připravujeme 6 luxusních apartmánů v těsné blízkosti našeno pensionu , přímo na  sjezdovce . . 

Jedná se  o mezonetové apartmány o velikosti cca 60m2 včetně malé kuchyňky. Cena  apartmánu  bude 2900,- Kč/den , včetně wellnessu .   . Možno  ubytovat v každém apartmánu celkem 4 osoby.  

15. 5. 2016

Transport autobusowy Karpacz - Pec pod Śnieżką

Wyjazdy 7 dni w tygodniu, 3 razy dziennie - oferta dla turystów i mieszkańców regionu

Koszt biletu KARPACZ - PRZEŁĘCZ OKRAJ/MALA UPA - 13 zł./os.
Koszt biletu KARPACZ - PEC POD ŚNIEŻKĄ - 19 zł./os.

Bilety do nabycia w Karpaczu:
- u kierowcy autobusu,
- BT VIP TRAVEL ul. Konstytucji 3 Maja 22B,
- BT Bakar ul. Konstytucji 3 Maja 39a,
- BT Karpacz ul. Konstytucji 3 Maja 52,
- BT Śnieżka ul. Konstytucji 3 Maja 33.

Transport autobusowy Karpacz - Pec pod Śnieżką

powiększać